12. – 14. ČERVNA 2020 | TÉMA: PŘÍLEŽITOSTCOVID-19

Vendula Nováková – fyzioterapeutka

Fyzioterapeutka a zároveň studentka magisterského oboru Aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami na FTVS. Aktuálně působí jako fyzioterapeutka na klinice VO2max v pražském Karlíně.

„Studiem lidského těla se zabývám už nějaký ten čas a zjišťuji, že přestože jsme každý jiný, některé principy se dají uplatnit na každého. To je dáno pohybovými programy zakódovanými v mozku, se kterými se rodíme na svět a postupně si tak osvojujeme všichni stejné pohybové vzory. Vlivem stylu života, který už je u každého jedince odlišný, si tyto vzory mnohdy nezávisle na své vůli přetváříme. Protože jsem fyzioterapeutka, řeším s lidmi bolavá záda, zablokované krky, zraněná kolena, kotníky. Mým cílem však není jen vyřešit akutní problém, ale hlavně naučit dotyčného způsob, jakým může podobným nepříjemnostem do budoucna předcházet.“

PŘEDNÁŠKA


Základní zákonitosti fungování našeho těla – jak poznat, že je něco špatně a jak si sám pomoci.

19.11.2020 | 17:30 – 18:40

Sportujete? Něco vás bolí? Cvičíte si někdy podle videí na internetu? Protahujete se po sportu? Sedíte denně několik hodin ve škole nebo u online výuky na gauči? Na mém hodinovém webináři se dozvíte tipy a triky, jak cvičit efektivně a nepřetěžovat u toho jednotlivé části těla. Řekneme si, proč je důležité tyto základní principy znát a jak je můžeme využít v běžném životě. Mým přáním je, aby si posluchači mé přednášky uvědomili, jak tělo funguje jako celek a dokázali tyto poznatky aplikovat v běžných denních činnostech.