12. – 14. ČERVNA 2020 | TÉMA: PŘÍLEŽITOSTCOVID-19

Mgr. Barbora Vavřichová – Psycholožka

Barbora pracuje v sociální službě Baobab z.s., kde podporuje studenty s duševním onemocněním ve zvládání studijních nároků. Občasně také působí v Terapeutickém centru Epimelea, ať už jako psycholožka nebo lektorka kurzů. Její srdeční záležitostí je téma sebepéče, o kterém šíří osvětu na webu www.self-care.cz, skrz svou lektorskou činnost a Karty sebepéče, které nedávno vydala.

Její další zálibou a také pracovní náplní je porozumění lidskému chování a rozvoj zdravých komunit. V Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT se zabývá zapojováním různých cílových skupin do městského plánování. 

WORKSHOP


Co dělat, když mi není fajn

26.11.2020 | 18:50 – 20:00

„Promiň, dneska se necítím dobře.“ Podobné věty často chápeme tak, že se daný člověk necítí dobře fyzicky. Bolí ho hlava, je mu zle od žaludku, je nachlazený. Napadlo vás někdy, že to také může znamenat, že se necítí dobře psychicky? Každý člověk se někdy necítí psychicky v pohodě, to je normální. Ne vždycky si s tím ale umíme poradit. Takové momenty se navíc mohou v této době objevovat častěji kvůli omezení setkávání se s přáteli, mnoha hodinám strávených na výuce u počítače a nejistotě, kdy se vše vrátí k normálu. Během interaktivního workshopu se zaměříme na to, co dělat, když se necítíme psychicky v pohodě a jak to včas poznat. Kromě inspirace od ostatních si odnesete i pár jednoduchých technik a tipů, které vám v takových chvílích můžou alespoň trochu ulevit.