12. – 14. ČERVNA 2020 | TÉMA: PŘÍLEŽITOSTCOVID-19

Jitka Ševčíková, MBA

“K profesi lektora, mentora a kouče mě přivedla moje osobní práce s emocemi a stresem.
Učí mě život, předávám to nejlepší…”

Nikdy nevíme, kdy náš život skončí | Jitka Ševčíková | MEDx Talks 9

WORKSHOP


Rytíř, král a šašek v nás

Sobota | 15:30 – 17:00

Práce v hladině alfa s následnou řízenou diskusí a prací se sebekoučovacími kartami.
Naučíme se redukovat stres snížením mozkové frekvence  mezi 7 – 14 Hz, kdy mozek pracuje koncentrovaně a při plném vnímání. Do hladiny alfa se naučíte přelaďovat bez pomůcek, jako jsou EEG biofeedback, psychowalkman nebo jiné přístroje. Pracujeme s dechem, hlasem, tělem a vizualizací. Při této frekvenci dochází k tzv. bikamerálnímu myšlení, kdy obě hemisféry pracují vyváženě (logická i emotivní) a lépe si vybavujeme z paměti i do paměti ukládáme. Pokud se techniku přeladění do alfy naučíte, můžete dělat jakoukoliv mentální práci s minimální námahou, rychle se přeladíte do stavu flow.

 

PŘEDNÁŠKA


NEÚSPĚCH jako příležitost

Neděle | 11:30 – 12:30

Náš život je řada po sobě jdoucích úspěchů a neúspěchů. V této době extrémně orientované na úspěch se však tváříme, že neúspěch neexistuje. Fotky na sociálních sítích i osobní prezentace ukazují jen tu úspěšnou část našeho já. Existuje dokonce kniha: Neúspěch neexistuje.
Ale ano, je tu!
Přiznejme si to: prohra, chyba, selhání, krach, nezdar… to vše prošlo našimi životy v mnoha podobách. Až přijmeme neúspěch jako přirozenou  nezbytnou součást naší životní cesty, můžeme se zbavit tíživých pocitů viny. Vzájemné sdílení, lidskost, odvaha, zralost. Když se naučíme o neúspěchu mluvit nahlas, nemusíme ho s sebou vláčet jako celoživotní stigma.
Pojďme si to vyzkoušet v bezpečném prostředí na festivalu KAMBA.